Метою музичної психодрами є розвиток здатності до спонтанного і творчого вираження, яка часто ослаблена у тих, хто страждає від серйозних емоційних проблем і прагне замкнутися в собі. У цьому є певне протиріччя: в той час, коли людина бореться з серйозною проблемою, коли йому найбільш важливі цілющі внутрішні ресурси спонтанності і творчості, саме тоді цей потенціал задіяний мінімально. У таких випадках музична психодрама може зіграти особливу роль, щоб допомогти відкрити доступ до цих ресурсів і найкращим чином їх використовувати. Більш того, лише деякі можуть постійно функціонувати на своєму оптимальному рівні спонтанності та креативності. Участь у музично-психодраматичній групі можлива в будь-якій якості: активна участь, або в ролі допоміжного «я», просто як залученого спостерігача, який може винести урок з досвіду інших учасників, - все буде корисно в будь-який момент життя.

Коли психодрама інтегрується з музикою, то гібридна форма, що вийшла в результаті, істотно відрізняється від своїх джерел. Неподільний союз цих двох модальностей є вже чимось більшим, ніж психодрама. Зрозуміло, ця форма є психодраматичного, оскільки всі традиційні елементи психодрами зберігаються; однак це також і музична терапія, так як музика відіграє істотну роль в цьому психотерапевтичному процесі. Для результуючої комбінації музики і психодрами, можливо, найкращим назвою була б «музична психодрама».

Музична психодрама може бути визначена як інтеграція музичної імпровізації, образного уявлення і інших технік музичної психотерапії з традиційною психодрамою для того, щоб реалізувати розширений метод, який перевершує межі можливостей кожного з методів, що застосовується в окремо.
Музична імпровізація при використанні її в музично-психодраматичній роботі є надзвичайно особистісне вираз і саморозкриття, як і розігрування ролей в психодрамі є в тій же мірі особистісним процесом. Цей загальний елемент імпровізації, яка розкриває особистість і в музичній терапії, і в психодрамі, дозволяє зробити чудову інтеграцію, оскільки учасники можуть дійсно включити свою внутрішню музику.
Музичні терапевти і психодраматисти можуть працювати разом, вести психодраматичні сесії високою енергетичною зарядженості, також можливе подальше підвищення ефективності взаємодії арт-терапевтів і танці-рухових терапевтів. Така інтеграція може розкрити нові терапевтичні можливості для клієнтів. 

Д-Р. ДЖ. МОРЕНО – «ЗІГРАЙ СВОЮ ВНУТРІШНЮ МУЗИКУ» (на фото) 

Ведучі: 

Наталя Жабко - психолог-психотерапевт. Напрямки: психодрама (Реєстр УСП*, Ко-тренер), арт-терапія, EMDR (ДРРО)** – травматерапія, Балінт-групи. Лікувально-реабілітаційне відділення кризових станів № 31, КЗ Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. 

Олександр Львов – Голова секції арт-психотерапії УСП, психолог-психотерапевт, музикотерапевт. Напрямки: психоаналіз (Реєстр УСП, Ко-тренер), музикотерапія, коуч, бінауральна терапія***, арт-терапія, EMDR (ДРРО)** – травматерапія, Балінт-групи. Лікувально-реабілітаційне відділення кризових станів № 31, КЗ Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. 

* УСП - Українська Спілка Психотерапевтів: http://usp.inf.ua/ , Реєстр психотерапевтів: http://usp.inf.ua/register
** EMDR (ДРРО) – спеціальна травматерапія. EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – перекладається, як Десенсибілізація та Репроцесуалізація (опрацювання) Рухом Очей. http://www.emdr.com.ua/
*** Бінауральна терапія - метод аудіо, або аудіовізуальної стимуляції (АВС) використовується в багатьох областях психології та медицини. Технологія аудіовізуальної стимуляції використовує природну здатність ритмічного звуку, або звуку та світла змінювати домінуючу частоту хвильової активності мозку. Технологія аудіовізуальної стимуляції дала можливість коригувати психоемоційний стан людини без медикаментів. Стаття: https://www.facebook.com/notes/215817635243442/ на https://www.facebook.com/binauralmuz/

Music Therapy & Psychodrama