IMG 21

Про курс

 Додати цю сторінку до закладок

Дистанційний курс «Основи АРТ» розглядає етіологію, перебіг та діагностику ВІЛ-інфекції, основні принципи та ключові моменти антиретровірусної терапії, заходи для попередження терапевтичної невдачі, а також організаційні аспекти роботи із людьми, які живуть з ВІЛ.

 

Нещодавні зміни до Наказу МОЗ України від 10.07.2013 № 585 дають можливість встановлювати діагноз ВІЛ-інфекції та здійснювати медичний нагляд за особами, які живуть з ВІЛ, не лише лікарям-інфекціоністам. Він дозволяє призначати та надавати АРТ не лише у вертикальній системі Центрів боротьби зі СНІДом, а й в інших закладах охорони здоров’я, що уклали договори з НСЗУ.

В Україні затверджено рекомендації ВООЗ із антиретровірусної терапії  2016 року з додатком 2018 року як новий клінічний протокол. Наразі всі медичні установи України при призначенні АРТ керуються двома документами:

  • · «Зведена настанова із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції: рекомендації з позицій громадського здоров’я», друге видання (2016).
  • · «Оновлені рекомендації щодо схем АРТ першого та другого ряду і постконтактної профілактики, та рекомендації щодо ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у немовлят» (додаток від липня 2018 року).

Після завершення цього курсу ви зможете:

− пояснити, як передається та розвивається ВІЛ-інфекція та як вона впливає на організм людини;

− описати характеристики клінічних стадій ВІЛ-інфекції, оцінити давність та прогноз захворювання, а також виявити на ранніх стадіях нових ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які не знають про свій статус

− кваліфіковано проводити тестування на ВІЛ та встановлювати діагноз ВІЛ-інфекції

− здійснювати профілактику опортуністичних інфекцій із пріоритетом раннього початку АРТ

− проводити скринінгове обстеження на туберкульоз та криптококоз у ЛЖВ та здійснювати  заходи первинної профілактики туберкульозу, пневмоцистної пневмонії та токсоплазмозу

− визначати, проти якого етапу життєвого циклу ВІЛ  спрямована активна дія різних класів АРВ-препаратів та надати перелік поширених АРВ-препаратів у кожному із класів

− використовувати пріоритетну схему АРТ першого ряду, враховуючи її переваги та недоліки

− кваліфіковано діяти у ситуаціях, коли неможливо використовувати пріоритетну схему, спираючись на рекомендації щодо альтернативних АРВ-препаратів

− враховувати у своїй практиці можливість побічних реакцій на пріоритетні та альтернативні АРВ-препарати першого ряду та відповідно реагувати на їх появу

− враховувати при призначенні АРТ лікарські взаємодії розповсюджених АРВ-препаратів із лікарськими засобами

− належним чином визначати час початку АРТ для пацієнтів у нормальному клінічному стані та для пацієнтів із опортуністичними інфекціями

− здійснювати профілактику та управління невдачею лікування

− проводити моніторинг прихильності до АРТ та моніторинг вірусного навантаження

− кваліфіковано діяти у ситуаціях, , коли у пацієнтів визначається вірусне навантаження

− консультувати пацієнтів щодо переходу на схеми АРТ другого ряду

− спиратися у своїй практиці на диференційований підхід до надання медичної допомоги при ВІЛ-інфекції

− уникати у роботі із ЛЖВ стигми та дискримінації

 Розробники курсу:

  • ·        Джеремі Пеннер, Міжнародний центр освіти і підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH)
  • ·        Ольга Дашевець, Центр громадського здоров’я МОЗ України
  • ·        Олена Самсонова, Центр громадського здоров’я МОЗ України
  • ·        Сергій Рябоконь, Центр громадського здоров’я МОЗ України

Технічна команда:

  • ·        Єлизавета Ілюсенко
  • ·        Людмила Чиркова
  • ·        Данило Остапченко
  • ·        Анна Боришкевич
  • ·        Дмитро Столяренко
  • ·        Михайло Рябінчук

 Курс розроблено в рамках проєкту «Посилення спроможності лікування ВІЛ/СНІД в Україні», який виконується Міжнародним центром освіти і підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон завдяки підтримці в межах Надзвичайного плану Президента США для допомоги в боротьбі з ВІЛ/СНІДом (PEPFAR), наданій Адміністрацією з ресурсів та послуг у сфері охорони здоров’я (HRSA) Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS) у тісній співпраці з Центрами з контролю та профілактики захворювань США (CDC) в Україні. Подані в цьому курсі інформація та висновки належать авторам та не повинні тлумачитися як такі, що є офіційною позицією чи політикою або чимось, що схвалюється HRSA, HHS, CDC чи урядом США.



Зверніть увагу!

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 10 годин  (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

 Попер

РОЗЛАДИ ПСИХІКИ ТА ПОВЕДІНКИ. ОСНОВИ ПСИХІАТРИЧНОЇ ПРОПЕДЕВТИКИ

PHC – 52. Розпочався - Jan 1, 2021

РОЗЛАДИ ПСИХІКИ ТА ПОВЕДІНКИ. ОСНОВИ ПСИХІАТРИЧНОЇ ПРОПЕДЕВТИКИ

Про цей курс

«Концепція розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» наголошує важливість поліпшення доступності допомоги, надання допомоги щодо психічного здоров’я на первинному рівні, а також розвитку системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад. До надання медичних та психосоціальних послуг залучається все більше фахівців – лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників.

Цей курс основ пропедевтики психічних захворювань розрахований на лікарів (не психіатрів), психологів та соціальних працівників. Він присвячений базовим засад надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки.

Також у ньому розглядаються важливі документи, розроблені ВООЗ:

- Програма дій з усунення прогалин у охороні психічного здоров’я (mhGAP), яка має на меті розширити охоплення послугами при психічних, неврологічних розладах та станах, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.

- Керівництво mhGAP IG 2.0, містить алгоритми для клінічного ухвалення рішень сімейними лікарями при найбільш поширених психічних розладах.

Викладачі

Андрій Карачевський – доцент кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології НМАПО імені П.Л. Шупика

Віталій Климчук – доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України

Павло Дупленко – доцент кафедри психіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Вікторія Горбунова – доктор психологічних наук, національний тренер програми mhGAP IG 2.0 ВООЗ

Цей навчальний курс створено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Для кого курс

Цей курс може бути корисним сімейним лікарям, соціальним працівникам та психологам, а також медичним сестрам.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Матеріали, завдання, форум доступні в будь-який час.

Зверніть увагу!

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 10 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)